Veterinarski fakultet - prikaz tečajeva cjeloživotnog usavršavanja

Prikaz tečaja

Važnost procjene dijagnostičkih testova u veterinarskoj praksi

Tip tečaja: Tečaj Područje: Veterinarsko javno zdravstvo i sigurnost hrane





Voditelj tečaja
prof. dr. sc. Marina Pavlak
Zavod za veterinarsku ekonomiku i epidemiologiju

Iskustvo i kompetencije
1995. Završen poslijediplomski studij iz područja Epidemiologije. Od 2006. docent na Zavodu za veterinarsku ekonomiku i analitičku epidemiologiju Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu iz predmeta Veterinarska epidemiologija. Usavršavanje iz područja Veterinarske epidemiologije: 1994: Muenchen -Institut fuer Gefluegelkrankheiten, Essen - Klinik fuer Taubenkrankheiten; 1996: DAAD stipendija- Institut fuer Gefluegelkrankheiten; 1998: Wusterhausen - Institut fuer Epidemiologie, Bundesforschungsanstalt fuer Viruskrankheiten der Tiere; 2004 : Poreč- Epidemiology Workshop: An introduction to diagnostic testing and sumpling; 2006: Zagreb - Epidemiology Workshop for TCP/RER/3004. Emergency assistance for early detection and prevention of avian influenza in Eastern Europe and the Caucasus; 2006: Zagreb - 1. Hrvatski seminar o analizi rizika u hrani s međunarodnim sudjelovanjem. Do danas je objavila kao autor ili koautor više od 80 znanstvenih i stručnih radova. Sudjelovala na 60 međunarodnih i domaćih znanstvenih i stručnih skupova. Aktivno sudjelovala na 6 domaća i 2 međunarodna projekta. Autor ili koautor je 1 knjige, 8 nastavnih priručnika i suradnik na Njemačko-hrvatskom strukovnom pojmovlju. Kao gostujući nastavnik iz predmeta Veterinarska epidemiologija boravila je na Veterinarskim fakultetima: Košice, Slovačka (2005) i Skopje, Makedonija (2006).


Suradnici

   Vlasta Anić   Veterinarski fakultet  tehnički suradnik
 Profesor Marko  Tadić   Veterinarski fakultet  predavač



Sažetak
Jedno od područja veterinarske medicine koje se značajno počelo razvijati krajem 70-tih godina 20. stoljeća je veterinarska epidemiologija.
Veterinarska epidemiologija je primijenjena grana veterinarske medicine koja se bavi istraživanjem bolesti i zdravlja u populaciji i istraživanjem čimbenika koji utječu na nastajanje bolesti, procjenom masovnih  pojava u populaciji životinja i procjenom različitih čimbenika. Jedna od zadaća  epidemiologije je  procjena i interpretacija dijagnostičkih testova.
Poznavanje evaluacije dijagnostičkih testova
važno je u veterinarskoj praksi u cilju smanjivanja nesigurnosti u postavljanju dijagnoze, čime se povećava i vjerojatnost postavljanja točne  dijagnoze.
Tijekom jednodnevnog tečaja, polaznik će biti upoznat s osnovnim karakteristikama dijagnostičkih testova, s naglaskom na validnost testova. Također će polaznik biti upoznat s osnovnim  parametrima o kojima ovisi procjena dijagnostičkih postupaka i postavljanje  dijagnoze na razini pojedine životinje i na razini stada
 


Mjesto održavanja
fakultet

Datum-i održavanja tečaja:
 dogovorno 

Trajanje tečaja:
1 dan

Tiskani materijal:
da+cd

Predviđeni broj polaznika:
od 1 do 20

Uvjetovanost tečaja:
nema

Ukupna cijena:
750,00 Kn

Program tečaja:

Dan Od Do   Tema
 1  09:00  10:00   nastavni sat   Osnove veterinarske epidemiologije
 1  10:00  11:30   nastavni sat   Osnovni parametri procjene dijagnostičkih testova
 1  11:30  11:45   stanka   Kava
 1  11:45  13:00   nastavni sat   Procjena dijagnostičkih testova u praksi - samostalan rad
 1  13:00  13:30   nastavni sat   Ručak
 1  13:30  15:00   nastavni sat   Procjena dijagnostičkih testova u praksi - samostalan rad
 1  15:00  16:00   nastavni sat   Diskusija i zaključci

  [povratak na listu]

Izradio Odsjek za informatiku